Развод

г.ДНЕПР                                                                                                                             Главная   Статьи

Юрист ЧЕРНЫШ КСЕНИЯ ВЛАДИМИРОВНА

Розлучення

    Створення родини – відповідальний крок у житті кожної людини. При укладанні шлюбу здається, що це назавжди, а ваш партнер ідеальний і подружнє життя буде безхмарним і довгим. Однак, на превеликий жаль, трапляються ситуації, коли збереження сім’ї неможливе, довіра втрачена, і колись рідні люди, тепер зовсім чужі.

    Що ж робити, якщо ви бажаєте розірвати шлюб?

    По-перше, добре подумайте, можливо це просто емоції? Якщо ж твердо вирішили, тоді, необхідно підготуватися до самої процедури розірвання шлюбу.

    У випадку, коли у вас немає дітей і рішення про розлучення є взаємний, можна звернутися до органів РАЦС, написавши відповідні заяви і шлюб буде розірвано.

    У випадку, коли ви маєте неповнолітніх дітей, один із подружжя проти розірвання шлюбу, необхідно звертатися до суду.

    Які документи потрібно підготувати?:

    - Позовна заява;

    - Свідоцтво про реєстрацію шлюбу (копії);

    - Свідоцтво про народження дітей (копії);

    - Копії паспорту, коду (копії);

    - Квитанція про сплату судового збору (оригінал)!

    На усіх копіях необхідно вказати – копія вірна, дата, підпис! Це ваші додатки до позовної заяви!

    Зверніть увагу, при поданні позовної заяви про розірвання шлюбу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 0,4 % від прожиткового мінімуму! Це можливо зробити он-лайн за допомогою сайту Судова влада України.

    У який суд подавати позовну заяву?

    Позовна заява про розірвання шлюбу може подаватися за місцем реєстрації відповідача або, якщо з вами проживають неповнолітні діти, за вашим місцем реєстрації. Однак, якщо ви помилилися, не нервуйте, на сьогоднішній день, у таких випадках, суди самостійно передають справу у потрібний суд. У цьому випадку звісно ж ви втратите час, приблизно 1 місяць.

    Що вказати у позовній заяві?

    У своїй позовній заяві необхідно навести аргументи того, чому ви бажаєте розлучитися, з ким проживають діти, чи є майновий спір, змінюєте ви прізвище чи ні. Крім того, можна написати клопотання і вашу справу розглянуть без вашої участі.

    Як слідкувати за справою?

    Подати позов ви можете самостійно або, направивши його, рекомендованим листом до суду. Далі слідкувати за справою можна за допомогою сайту Судова влада України.

    Що робити, коли є рішення суду?

    Ви можете забрати його самостійно у канцелярії суду через 30 днів після його проголошення або написати заяву про отримання рішення поштою.

    Чи потрібно отримувати свідоцтво про розірвання шлюбу?

    Ні, рішення суду – документ, який підтверджує, що шлюб розірвано.

    Якщо залишилися питання або потрібна допомога, звертайтеся!

ОБРАТИТЬСЯ К ЮРИСТУ