Расторжение брака

г.ДНЕПР                                                                                                                             Главная   Статьи

Юрист ЧЕРНЫШ КСЕНИЯ ВЛАДИМИРОВНА

Розірвання шлюбу

    Укладання шлюбу – дуже важливий та відповідальний етап у житті кожної людини. Ми робимо свій вибір і сподіваємося, що будеми жити разом аж до самої смерті.

    Однак реалії спільного життя не завжди такі безхмарні та безтурботні. Інколи виявляється, що ви не можете знайти спільно мову у начебто елементарних побутових речах, у вас різні погляди, мрії, інтереси, методи виховання дитини. До жодного компромісу прийти не вдається – часті сварки, непорозуміння, виявилося, що ви зовсім чужі люди. У вас немає спільних інтересів, ви не залежите один від одного як у матеріальному так і у морально-духовному плані. Ви взагалі не можете знаходитися на спільній території. Ніяких відчуттів, крім роздратування, неповаги та негативу один до одного у вас не виникає.

    Єдиний вихід – розлучення. Якщо спільних дітей немає – розірвання шлюбу можливе в органах РАЦС за взаємною згодою подружжя.

    У випадку, коли один із подружжя не згоден розірвати шлюб – тільки в судовому порядку. Спільні діти – в судовому порядку. Відповідно до ч. 1 ст. 110 Сімейного кодексу Україну, позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя.

    Необхідно зазначити, що при подачі позовної заяви ви маєте сплатити судовий збір! Розмір якого у 2018 році складає 704,80 грн.

    Важливо! Не можна розлучитися, якщо є спільна дитина, яка не досягла 1-річного віку.

    Ст. 28. ЦПК України визначена підсудність справ за вибором позивача, а саме позови про розірвання шлюбу можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.

    Своє бажання розірвати шлюб необхідно обґрунтувати, надати підтвердження того, що подальше проживання неможливе і це зважене та усвідомлене рішення.

    Саме тому, для складання позовної заяви рекомендую звернутися за допомогою до юриста.

ОБРАТИТЬСЯ К ЮРИСТУ