Нужно ли платить за разбитый товар в магазине?

г.ДНЕПР                                                                                                                             Главная   Статьи

Юрист ЧЕРНЫШ КСЕНИЯ ВЛАДИМИРОВНА

Чи треба платити за розбитий товар в магазині?

    Бувають непередбачені ситуації, коли випадково, з вашої вини, падає і розбивається, наприклад, пляшка вина в супермаркеті. Відразу ж прибігає охорона, адміністратор і наполегливо вимагають сплатити за зіпсований товар. Ось тільки чи повинні ви це робити?

    Згідно із статтею 323 Цивільного кодексу України ризик випадкового знищення або ушкодження майна несе його власник, тобто магазин. Право власності переходить у момент передачі речі. Тобто, до тих пір, поки ви цю річ не купили, вона належить супермаркету і відповідальність за товар теж лежить на ньому. Крім того, зверніть увагу чи були борти на полиці, чи дотримані норми по ширині між стелажами. Як правило, магазин порушує усі норми і, таким чином, провина лежить саме на власниках супермаркету.

    Викликайте адміністратора, нехай складає акт, прохайте свідків підписати його і "відправляйте" магазин до суду, нехай доведуть вашу провину і спробують стягнути збиток. Не дозволяйте охороні давити на вас, лізти в сумку, погрожувати, вони не мають права! Проте провина покупця теж може мати місце, а саме:

    - якщо тримав в руках товар і впустив його;

    - якщо збиток був причинний із-за неадекватної поведінки (знаходилися в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, бігали по магазину, билися);

    - якщо спеціально розбив товар.

ОБРАТИТЬСЯ К ЮРИСТУ