Взыскание алиментов

г.ДНЕПР                                                                                                                             Главная   Статьи

Юрист ЧЕРНЫШ КСЕНИЯ ВЛАДИМИРОВНА

Стягнення аліментів

    Дуже часто виникає багато запитань з приводу стягнення аліментів на дітей. По-перше, необхідно зазначити, що неварто чекати рішення суду про розірвання шлюбу і втрачати час. Позовну заяву про стягнення аліментів можна подавати ще у шлюбі. Такого роду позови не потребують сплати судового збору (Згідно ч. 5 ЗУ «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення аліментів, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів чи способу їх стягнення), можуть бути подані за місцем реєстрації позивача.

    Відповідно до ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати свою дитину до досягнення нею повноліття. Обов'язок утримувати дитину є рівною мірою обов'язком як матері, так і батька, причому, обов'язком особистим, індивідуальним, а не солідарним. Батьки зобов'язані утримувати свою дитину незалежно від того, одружені вони чи ні (у випадку народження дитини під час фактичних шлюбних відносин), або чи розірвано їх шлюб.

    Крім того, хочу наголосити , що згідно до ст. 150 Сімейного кодексу України батьки повинні виховувати дитину у дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини. Батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Батьки зобов’язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.

    Саме тому той із батьків, з ким проживає дитина має право подати вказаний позов. Аліменти можуть бути стягнені як у частині від заробітної плати відповідача (якщо він офіційно працевлаштований) та у твердій сумі (якщо він не має постійного місця роботи)

    Аліменти не можуть бути меншими ніж 50% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

    Після винесення Рішення, ви повинні отримати у суді виконавчий лист і надати його до виконавчої служби.

    Крім того, існує і спрошенна процедура стягнення аліментів – видача судового наказу, де позивач – заявник, відповідач – боржник. Процедура швидка, видача наказу не потребує вашої присутності.

    Нюансів багато, тому необхідно залучити юриста, який швидко допоможе вирішити всі проблемні питання.

    Звертаю увагу, що з 15 грудня 2017 року внесені зміни у Цивільно-процесуальний кодекс України і тому вимоги до позовних заяв змінено, вони стали більш жорстикими. Тому для гарантії відкриття провадження по справі необхідно звернутися за допомогою до юриста.

ОБРАТИТЬСЯ К ЮРИСТУ