Лишение родительских прав

г.ДНЕПР                                                                                                                             Главная   Статьи

Юрист ЧЕРНЫШ КСЕНИЯ ВЛАДИМИРОВНА

Позбавлення батьківських прав

    Тема позбавлення батьківських прав досить актуальна у наші часи. Помилково, багато хто вважає, що це просто і швидко. Але, насправді, процедура це досить тривала, важка як фізично так і морально, адже необхідно витратити досить багато часу на збір доказів того, що один із батьків не виконує свої обов’язки по вихованню дитини, зустрічатися у суді, чути у свою адресу образи, можливо навіть погрози. Тому необхідна підтримка професіонала – юриста, який підтримає, надасть як правову так і інколи психологічну допомогу. Необхідно звернути увагу, що невиплата аліментів – не є підставою для позбавлення батьківських прав. Суди та органи опіки у таких випадках звертають увагу на те, що людина може виправитися, можливо у неї були певні труднощі з працевлаштуванням тощо. Тому необхідно чітко розуміти, що підстави для позбавлення батьківських прав чітко встановлені ст. 164 Сімейного кодексу України, а саме мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

2) ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини;

3) жорстоко поводяться з дитиною;

4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;

5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

6) засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини.

    Тільки при наявності вказаних обставин, суд винесене рішення про позбавлення батьківських прав. Часто виникає питання – як довести, що колишній чоловік, наприклад, є хронічним наркоманом? Для цього необхідно залучитися підтримкою свідків – сусіди, продавчиня в магазині, поштар будь хто. Для захисту прав своєї дитини треба звертатися до всіх можливих інстанцій – Уповноважений Президента України з прав дитини, Центри соціальних служб для дітей сім’ї та молоді, комітети у справах сім’ї та молоді, служби у справах дітей, до Департаментів Національної поліції, інколи навіть до Генеральної прокуратури. Тільки при чітко організованій роботі можна буде сподіватися на позитивний результат.

    Після зібраних доказів, необхідно підготувати позовну заяву, залучивши третьої особою орган опіки та піклування. І готуватися до судових засідань.

ОБРАТИТЬСЯ К ЮРИСТУ